איך מחליטים באיזו חברה לעבוד בחו"ל?
            
מאת: צוות אתר "JobSource"

אוסף המידע שקיים ברשת על עבודות בחו"ל, השמצות בין חברות שונות והמאבק שלהן על כל מועמד לעבודה, חוסר היכולת להבדיל בין החברות וסיפורים של עובדים לשעבר - גורמים לאנשים רבים ללכת לאיבוד, ובמקרים לא מעטים פשוט להתייאש, להפסיק את החיפוש ולא לטוס לעבוד.

כיום, כמעט כל מי שמשתחרר מהצבא שוקל את הכיוון של עבודה בחו"ל בשילוב טיול גדול, או לפחות מכיר או שמע על חברים שעשו את זה. תופעת הישראלים שעובדים בחו"ל כבר מזמן הפכה ל"מיינסטרים".

כאן מתחילה הבעיה, חיפוש של צמד המילים "עבודה בחו"ל" יניב לכם כ-4 מיליון תוצאות! עכשיו לכו תחליטו באיזו חברה לבחור...

הבעיה הגדולה היא שהרוב המכריע של המודעות ושל הצעות העבודה נראות בדיוק אותו דבר: הדירות, תנאי השכר, הדוכנים, המשכורות, המשפחתיות ועוד. אולם הפרטים החשובים שיעזרו לכם לקבל החלטה נמצאים דווקא מתחת לפני השטח. כדי "לברור את המוץ מן התבן" אתם צריכים להבין מי היא חברה רצינית.

בחירת חברה - איך עושים את זה?

כדי לענות לכם על השאלה – איך מחליטים באיזו חברה לעבוד בחו"ל? תנסו לברר את הנתונים הבאים:

  • מנהלי איזור - מי הם מנהלי האיזור וכמה ניסיון יש להם?
  • ויזות עבודה: איך מוציאים? מה התנאים לקבלת אשרת עבודה בחו"ל? מהם סיכויי קבלה של הויזה?
  • ותק החברה: כמה שנים פועלת החברה? מה רקורד ההצלחה שלה?
  • קניונים - באילו קניונים עובדים ובאילו חודשים?
  • משוב ממליצים ועובדים לשעבר - אתם בוודאי מרימים גבה וטוענים (ובצדק) שכל נציג של כל חברה יכול "לסבן" אתכם ולספר לכם על התנאים המצויינים שאותם אתם רוצים לשמוע על החברה שהוא מייצג. לכן, הדבר החשוב ביותר הוא ממליצים. תדברו עם כמה שיותר אנשים שעבדו בחברה, זה יתן לכם את תמונת המצב האמיתית ביותר. איך משיגים את הממליצים? תבקשו! תבקשו מהמעסיק שמות וטלפונים של אנשים שעבדו איתו. מעסיק שינסה להמנע מלתת לכם שמות, או שייתן לכם לדבר עם אחותו או בת דודה שלו, מייצג ככל הנראה חברה לא מומלצת בעליל.
  • חיפוש מידע אודות החברה ברשת - דרך נוספת לקבל מידע אובייקטיבי יחסית, הוא באמצעות הרשת. האינטרנט פתוח לגולשים שמחליפים ביניהם מידע ואין כמו מידע שמגיע ממקור ראשון - מהגולשים. היכנסו לפורומים, שאלו אם מישהו מכיר או עבד בחברה כזו או אחרת.

אחרי שאספתם את כל הנתונים, שבו עם עצמכם, קחו את 2-3 ההצעות הטובות ביותר מבחינתכם, תרגישו בבטן מה יותר נכון לעשות, ופשוט תהמרו על אחת מהן, אין מה לעשות - בחיים צריך לפעמים "להטיל מטבע". לעולם לא תוכלו להבין ולמנוע את כל הסיכונים.

       
       
 
עבודה בארה"ב  עבודה באוסטרליה  עבודה באנגליה  עבודה בפורטוגל  עבודה בספרד  עבודה בקנדה  עבודה בהולנד  עבודה בחו"ל
ביטוח לחו"ל  עבודה חוקית בחו"ל  פרסם אצלנו  קישורים  אודותינו  ויזות עבודה  לוח דרושים  טיפים  מגזין  צור קשר  עבודות בחו"ל
עבודה לבעלי אזרחות  הזמנת טיסות  פרסם אצלנו  כל הזכויות שמורות לJobSource  דרושים  מפת האתר