איך להוזיל עלויות בשיחות מחו"ל?
            
מאת: אתר "SimZol"

להחלטה על עבודה בחו''ל יש השלכות על החיים של אלה שמקבלים אותה. ההשפעה הישירה היא ההתרחקות מכל מי שמכירים, כשהצפי הוא געגועים עזים לבני המשפחה והחברים שנשארים בארץ. לכן, ברור שכל אדם שטס לעבוד בחו''ל ירצה לשמור על קשר עם מכריו. לפיכך, שיחות מחו''ל, הן בגדר חובה.

הבעיה היא שמחירי שיחות שכאלו, בתעריפים המקובלים כיום, עלולים להיות כרוכים בהוצאות גבוהות במיוחד, עם סכום חודשי של מאות או אפילו אלפי שקלים. החדשות הטובות הן שיש מספר דרכים להוזלת עלויות.

רכישת חבילות תקשורת לפני שטסים לעבודה בחו"ל

האפשרות הראשונה להוזלת עלויות השיחות לארץ במהלך עבודה בחו"ל מכניסה לתמונה את חברות הסלולר למיניהן. כל אחת מהן מציעה מגוון מסלולים לחו''ל, כשכל מסלול נבדל במספר הדקות שאפשר לדבר באמצעותו, במספר הודעות ה-SMS שניתן לשלוח, וכמובן – גם בנפח הגלישה הסלולרית. בנוסף על כך, ניתן להבחין בין חבילת דקות, בה הסכום קבוע (והשימוש מותר, כאמור, עד לגובה מסוים), לבין חבילות בהן התשלום נקבע על פי השימוש בפועל במכשיר. לכל בחירה יש יתרונות וחסרונות: חבילת דקות, למשל, עשויה לצאת משתלמת יותר עבור המרבים להשתמש בטלפון שלהם, אך אחרים עלולים שלא להתקרב אפילו לניצול מלא של החבילה, מה שמהווה בזבוז כסף של ממש.

חשוב לתת את הדעת על מספר סוגיות נוספות ביחס לחבילות האלו. ראשית, נדרש לעשות אותן עוד לפני שעוזבים את הארץ. זאת ועוד, מרבית חברות הסלולר בישראל, גם אם לא כולן, מייעדות את החבילות מראש ללקוחות החברה בלבד. מצד שני, כיום מעבר בין חברות נעשה באופן פשוט, בהיעדר התחייבות, כך שהדבר אפשרי.

על כל פנים, גם כאשר מחירי השימוש בטלפון בחו''ל ירדו בשנים האחרונות, הצפי הוא לתשלום של עשרות עד מאות שקלים בחודש, בהתאם לחבילה שבוחרים, כמו גם למדינת היעד אליה טסים.

רכישת כרטיס סים לחו"ל

המעוניינים לדבר בחו''ל בתעריפים נוחים יכולים לרכוש כרטיס סים לחו''ל, לא פעם בתעריפים משתלמים במיוחד. חברות שונות בתחומי התקשורת והסלולר, מציעים רכישת כרטיס סים. בחלק מהמקרים, את הכרטיס ניתן לטעון מראש בסכום מסוים, בעוד שבאחרים התעריף, גם כמו במקרה של חבילות השיחות, ייקבע על פי רמת השימוש.

סים לחו''ל כולל בתוכו שינוי של מספר הטלפון אליו מתרגלים, אך אין זה מכשול משמעותי: את אנשי הקשר, או אפילו האפליקציות שנמצאות במכשיר, ניתן לשמר במלואם – כל שנדרש, טרם הנסיעה, הוא שהמידע יהיה שמור על המכשיר, ולא על כרטיס הסים עצמו.

לסיכום

בכל אחד מהמקרים, ברור שהשוואה בין החבילות או הכרטיסים השונים היא בגדר הכרח. יש לחשוב מראש כמה צפויים לשוחח, לאילו מספרים ולבדוק גם את התנאים במדינת היעד – באם תהיה במקום העבודה רשת אלחוטית זמינה (Wi Fi), לדוגמא, ייתכן שאין צורך בחבילות גלישה מאסיביות.

       
       
 
עבודה בארה"ב  עבודה באוסטרליה  עבודה באנגליה  עבודה בפורטוגל  עבודה בספרד  עבודה בקנדה  עבודה בהולנד  עבודה בחו"ל
ביטוח לחו"ל  עבודה חוקית בחו"ל  פרסם אצלנו  קישורים  אודותינו  ויזות עבודה  לוח דרושים  טיפים  מגזין  צור קשר  עבודות בחו"ל
עבודה לבעלי אזרחות  הזמנת טיסות  פרסם אצלנו  כל הזכויות שמורות לJobSource  דרושים  מפת האתר