ביטוח נסיעות לעובדים בחו"ל
            
מאת: צוות אתר "JobSource"

הקיץ מגיע ואיתו נפתחת עונת העבודות בחו"ל. במהלך חצי השנה הקרובה צפויים לצאת לעבודה בחו"ל כעשרת אלפים ישראלים צעירים וצעירות, שרוצים להרוויח הרבה כסף בזמן קצר. אם אתם נמצאים ברשימת ברי המזל שכבר סגרו לעצמם עבודה לקיץ ולכריסמס בחו"ל, כל מה שנשאר לכם לדאוג לו עכשיו זה ביטוח נסיעות לחו"ל.

רק לשם ההבהרה - ביטוח רפואי בחו"ל הוא חובה ואל תחשבו אפילו לטוס ללא כיסוי של ביטוח רפואי הולם, על כל צרה שלא תבוא. גם אם אתם "אף פעם לא חולים", חשוב לבטח את עצמכם ולבדוק היטב את הפוליסה. דלקת גרון או שיעול שחטפתם ולא נותן לכם (ולשותפים) לישון יעברו בקלות עם אנטיביוטיקה, אבל ביקור בסיסי אצל רופא פרטי הוא עסק יקר ביותר. אם חלילה וחס צריך אשפוז, ביטוח לחו"ל יציל את המצב.

חברות הביטוח השונות

ישנן חברות רבות המציעות ביטוח נסיעות לחו"ל. ככלל, חברות האשראי (דוגמת ישראכרט או ויזה), קופות החולים (ביטוח רפואי לישראלים בחו"ל של קופ"ח כללית, ביטוח נסיעות של "מכבי" או קופ"ח "מאוחדת") וסוכני הנסיעות מציעים פוליסות עד לחצי שנה עם השתתפויות עצמיות לא קטנות. אם תאלצו לבקר רופא, את התשלום תעשו בעצמכם ואת הכסף תקבלו חזרה עם חזרתכם ארצה.

ביטוח לחו"ל ניתן גם לרכוש ישירות דרך חברות הביטוח (כמו ביטוח נוסעים לחו"ל של "הראל" או ביטוח נסיעות של "כלל"), המספקות פוליסות מקיפות לזמן ארוך יותר.

סעיפים חשובים בפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח בריאות לחו"ל

השוו פוליסות שונות המתאימות לצרכים שלכם. אפילו פוליסה בסיסית של ביטוח בריאות לחו"ל צריכה לכלול את כל ההוצאות הרפואיות (עם השתתפות עצמית משתנה), פינוי אווירי, אמבולנס, אשפוז בבית חולים, ניתוחים, תרופות, שיקום ואפילו הטסה לארץ במידת הצורך. מכיוון שאתם נוסעים למטרת עבודה בחו"ל, הסיכויים הם שלא תרצו לחזור לארץ כדי לקבל טיפול. לכן, ישנו ביטוח נסיעות לעובדים בחו"ל הכולל גם הטסה של בן או בת משפחה במידת הצורך. ביטוח נסיעות לחו"ל צריך לכלול גם מוקד שירות ותמיכה שעובד בכל ימות השנה ובכל שעות היום והלילה. חברות רבות מציעות גם שירות טלפוני של רופא, הזמין 24 שעות ביממה וייתן לכם עצה טלפונית במידת הצורך.

איתור, חילוץ והצלה

ביטוח לחו"ל כדאי שיכלול גם איתור, חילוץ והצלה, גם אם אתם עובדים בעיר גדולה. לא פעם שומעים על ישראלים שטעו בדרך או הסתבכו עם הטבע ונזקקו לשירותי הצלה. עבודה בחו"ל מבטיחה שיהיה לכם כסף לנפוש בארץ אליה אתם נוסעים. דאגו מראש לביטוח המספק איתור והצלה, גם אם מצאתם את עצמכם על פיורד נידח בסקנדינביה.

ביטוח כבודה וביטוח המחשב הנייד

הסלולרי והמחשב נעשו כבר מזמן חלק כמעט פיזי מאתנו. אם הסלולרי נשכח ברכבת או המחשב הנייד נגנב מהתיק בדרך לעיר, נרגיש שחלק גדול מהחיים שלנו נעלם איתם. כמובן שחשוב לעשות גיבוי לכל התוכן, אבל על האייפון היקר שאתם עדיין משלמים עליו לחברת הסלולר או על המאק-בוק החדש שההורים קנו לכם עם סיום הצבא, תוכלו לפחות לקבל החזר עם ביטוח לעובדים בחו"ל. בנוסף, חברות התעופה ידועות באובדן מזוודות. הן מציעות החזרים מינימליים שבדרך כלל לא מכסים את מה שארזתם. ביטוח לחו"ל יחזיר יספק לכם החזר הולם על כל המותגים במזוודה.

סעיפים נוספים

ביטוח לחו"ל יכול לכלול סעיפים נוספים הכוללים גם החזרים על פיקדון טיסה בגין מחלה, הוצאות בגין ביטול נסיעה, נזקים לצד ג' ועוד.

לסיכום: עבודה בחו"ל דורשת ביטוח נסיעות לחו"ל, עם פוליסה רחבה המבטיחה להגן עליכם על כל צרה שלא תבוא, כדי שתוכלו לעבוד ולטייל בראש שקט. דאגו לבטח את עצמכם כבר מיום הנסיעה עד לתאריך בו תחזרו לארץ. שמרו על כל המסמכים בצורה מסודרת, עם מספרי החירום גם בסלולרי וגם בארנק. לרוב מציע ביטוח נסיעות לעובדים בחו"ל רשימה של רופאים דוברי עברית. מומלץ לדאוג לרשימה זה מראש כדי שלא תאלצו להסביר "שקדים נפוחים" בהולנדית. חשוב גם שיהיה לכם מסמך המעיד על הביטוח בשפה המקומית, אז דאגו לקבל אישור מתאים מחברת הביטוח.

אנו מאחלים לכם שהייה נעימה ובטוחה.

       
   
   
 
עבודה בארה"ב  עבודה באוסטרליה  עבודה באנגליה  עבודה בפורטוגל  עבודה בספרד  עבודה בקנדה  עבודה בהולנד  עבודה בחו"ל
ביטוח לחו"ל  עבודה חוקית בחו"ל  פרסם אצלנו  קישורים  אודותינו  ויזות עבודה  לוח דרושים  טיפים  מגזין  צור קשר  עבודות בחו"ל
עבודה לבעלי אזרחות  הזמנת טיסות  פרסם אצלנו  כל הזכויות שמורות לJobSource  דרושים  מפת האתר