עבודות בחו"ל באבטחה
            
מאת: צוות אתר "JobSource"

בדרך כלל כשישראלי שומע את צירוף המילים "עבודה באבטחה" הוא מיד מדמיין שומר שעומד בכניסה לקניון ובודק לעוברים ולשבים את תוכן התיק שלהם. עם זאת, במאמר הזה נעסוק במשהו שונה לגמרי – עבודות באבטחה בחו"ל.

במדינות רבות בעולם ישראל נחשבת למעצמה צבאית וחיילי צה"ל כלא פחות מאנשי קומנדו מיומנים, ללא קשר ממשי ליחידה שבה שירתו. יוצאי יחידות קרביות הם "סחורה לוהטת" לעבודות באבטחה בחו"ל. ההתעניינות בחיילים משוחררים למשרות אבטחה באה לידי ביטוי בריבוי מקומות העבודה, במגוון המשרות וכמובן במשכורת החודשית.

היכן ניתן לעבוד באבטחה בחו"ל?

באופן עקרוני הביקוש לחיילים משוחררים מישראל גבוה מאוד במגוון מדינות, כמו למשל בקנדה, באוסטרליה, בארצות הברית ובלא מעט מדינות אירופה. בין היתר מדובר על עבודות בחו"ל באבטחה של שדות תעופה ונמלים ימיים, אבטחה של מוסדות יהודיים, כמו למשל בתי כנסת או מוזיאונים לתולדות היהדות במדינה, אבטחה בחברת אבטחה (בכל רחבי העולם פועלות כיום חברות אבטחה שבראשן עומדים ישראלים או ישראלים לשעבר) שדואגת לאבטחה של אישים, של מפורסמים או של עסקים ועוד. דבר אחד בטוח – לא חסרים מקומות עבודה בתחום האבטחה בחו"ל, ומשעמם לא הולך להיות לכם.

היתרונות של עבודות אבטחה בחו"ל

ישנו מגוון רחב של יתרונות לעבודות אבטחה בחו"ל. חשוב ראשית להזכיר כי ברוב המוחלט של משרות האבטחה במדינות זרות השכר הבסיסי גבוה יותר מאשר השכר הבסיסי שמשולם למאבטח בישראל. הסיבה לכך נעוצה בגורמים רבים. כך למשל במדינות העולם הגדול לא מדובר על מקצוע נפוץ כל כך ואנשים רבים מאמינים כי מדובר על מקצוע מסוכן. בנוסף לכך, כפי שכבר ציינו, השירות הקרבי בצה"ל מהווה יתרון גם מבחינת השכר וגם מבחינת הסיכוי להתקבל למשרות השונות.

יתרון נוסף הוא כמובן האפשרות לראות עולם. מן הסתם באף משרת אבטחה לא מדובר על משמרות של עשרים וארבע שעות, ולכן אלו שממלאים את תפקידי האבטחה בחו"ל יכולים לארגן לעצמם יופי של טיולים באזור שבו הם עובדים, וזאת תוך כדי שהם מרוויחים כסף ולמעשה גם מממנים לעצמם את החוויה. יש לציין שבחלק מהמשרות קיים יתרון נוסף שבא לידי ביטוי בכך שהעובדים מקבלים מגורים וארוחות בחינם כחלק מהתנאים הבסיסיים, וכך נחסך מהם כאב הראש והתסבוכת של מציאת מקום מגורים במקום חדש.

היתרון האחרון שנזכיר נוגע לקשרים שניתן ליצור במהלך עבודה בחו"ל. במידה ואתם מעוניינים לפתח קריירה בחו"ל, באפשרותכם להתחיל לעבוד בחברת אבטחה בשליטה ישראלית ולאט לאט להתקדם בסולם הדרגות, להתחבר עם האנשים הנכונים וביום מן הימים אולי להקים חברת אבטחה משלכם.

החסרונות של עבודה באבטחה בחו"ל

החיסרון המרכזי של עבודה באבטחה בחו"ל הוא שקיים יתרון רציני לאלו שדוברים את שפת המקום ברמה טובה. במידה ואתם לא דוברים שום שפה מלבד עברית, ייתכן מאוד שזה יהיה לכם לרועץ. כמו כן, במקרים רבים ישנו צורך לחתום על חוזה ולהתחייב לעבודה למשך תקופה ארוכה יחסית. אי לכך, במידה וטרם עבדתם בעבודות אבטחה, ייתכן שתגלו כי התחום לא מתאים לכם בשלב מסוים ואז כבר יהיה בעייתי להתחרט. לפיכך מומלץ תמיד לוודא שבחוזה ההעסקה קיים סעיף יציאה.

       
       
 
עבודה בארה"ב  עבודה באוסטרליה  עבודה באנגליה  עבודה בפורטוגל  עבודה בספרד  עבודה בקנדה  עבודה בהולנד  עבודה בחו"ל
ביטוח לחו"ל  עבודה חוקית בחו"ל  פרסם אצלנו  קישורים  אודותינו  ויזות עבודה  לוח דרושים  טיפים  מגזין  צור קשר  עבודות בחו"ל
עבודה לבעלי אזרחות  הזמנת טיסות  פרסם אצלנו  כל הזכויות שמורות לJobSource  דרושים  מפת האתר