עבודה בחו"ל בהייטק
            
מאת: צוות אתר "JobSource"

עבודה בחו"ל בהייטק במסגרת רילוקיישן או כל מסגרת אחרת נחשבת לדובדבן שבקצפת בכל הקשור לעולם ההייטק. העבודה טומנת בחובה הכרות עם הסטנדרטים המקובלים בחו"ל וחושפת את העובד לתרבות ושפה חדשים שעשויים להיות מרתקים ומרחיבי אופקים. עם זאת, תהליך המעבר עצמו לרוב אינו פשוט הן מבחינה בירוקרטית והן מבחינה מנטאלית, ועל כן חשוב להתכונן אליו מראש עוד לפני שעולים על המטוס לעבר היעד.

רילוקיישן - רווקים מול בעלי משפחות

דווקא לרווקים שעדיין אינם בעלי משפחה, יכולים להיות מספר יתרונות משמעותיים על פני עובדים נשואים עם ילדים בכל הקשור לרילוקשיין מחברת הייטק בארץ. בין היתר, החברה המעסיקה לא צריכה לסבסד עבור עובדים אלו את עלות החינוך של הילדים, שכר דירה גבוה, מספר גדול של כרטיסי טיסה לביקורים תקופתיים בארץ וכך הלאה. אף על פי זאת, גם עובד רווק עשוי לגלות שיוקר המחייה במדינות כמו ארה"ב אינו נמוך כפי שאוהבים לספר לנו, ובמיוחד כאשר רוצים לשמור על רמת חיים גבוהה, וכתוצאה מכך, ההכנסה הפנויה שתישאר בידו בסוף החודש תהיה מצומצמת יותר מאשר במקומות אחרים. כל זאת מבלי להזכיר את מערכת הביטוח הרפואי המסובכת בארה"ב (למרות תוכנית Obama Care) ואת תיאומי המס והתשלומים לביטוח לאומי אותם יש להסדיר גם מול הרשויות בארץ.

חיפוש עבודה בהייטק בחו"ל

מי שמעוניין להתחיל בחיפוש עבודה בחו"ל, חייב להבין כי קיימים מספר הבדלים משמעותיים בין התרבות הארגונית בארץ ובין התרבות הארגונית באירופה או ארה"ב, ולהבדלים אלו יש גם השלכות על תהליך חיפוש העבודה. לדוגמה, במדינות מסוימות כמו אירלנד או אנגליה ובניגוד מוחלט למה שכל אשת כוח אדם הייתה מייעצת לכם בארץ, מקובל להרחיב ולפרט כמה שניתן את קובץ קורות החיים ואפילו לצרף את תמונתכם ומכתב פתיחה (Cover Letter) שמסביר מדוע דווקא אתם מתאימים לעבודה יותר מכל מועמד אחר. בהתאם לזאת מקובל גם להוסיף קישורים לפרופילים ברשתות חברתיות ואפילו את רשימת התחביבים שלכם. במקרה שאתם לא בטוחים כיצד לנסח את קורות החיים, תוכלו להסתייע במכרים מקומיים או ביועצות השמה.

בנוסף לזאת, ממש כמו בארץ, חשוב להכיר את אתרי הדרושים הפופולאריים והנחשבים ביותר בכל מדינה בה אתם נמצאים, ברוב האתרים תוכלו למצוא תיאורי משרות באנגלית שתואמות את כישוריכם. ניתן אף להיעזר בקבוצות ייעודיות בפייסבוק וכמובן בלינקדאין על מנת להתחיל ולטפח את מערכת הקשרים שלכם. לא מן הנמנע כי לעיתים תעדיפו לשלוח קורות חיים גם לחברות שלא מחפשות כרגע עובדים על מנת להכין את השטח עבור חילופי תפקידים עתידיים. כמו כן, גם בחו"ל יש לא מעט חברות השמה המתמחות בתחום ההייטק וכדאי להסתייע בשירותיהן על מנת להגדיל את הסיכוי שלכם למצוא עבודה במהירות.

לבוש והופעה

טיפ אחרון - למרות התדמית המחויטת והמעונבת שניתן להתרשם ממנה בסדרות ותוכניות טלוויזיה, בהחלט אין צורך להחליף את כל המלתחה שלכם, וברוב המקרים ניתן להגיע לעבודה עם ז'קטים וחולצות עליונות מכופתרות כפי שמקובל בארץ (אם כי את חולצות ה- T עדיף לשמור לבית).

       
       
 
עבודה בארה"ב  עבודה באוסטרליה  עבודה באנגליה  עבודה בפורטוגל  עבודה בספרד  עבודה בקנדה  עבודה בהולנד  עבודה בחו"ל
ביטוח לחו"ל  עבודה חוקית בחו"ל  פרסם אצלנו  קישורים  אודותינו  ויזות עבודה  לוח דרושים  טיפים  מגזין  צור קשר  עבודות בחו"ל
עבודה לבעלי אזרחות  הזמנת טיסות  פרסם אצלנו  כל הזכויות שמורות לJobSource  דרושים  מפת האתר