עבודה באוסטרליה מנקודת מבט סוציאליסטית
            
מאת: צוות אתר "JobSource"

מנקודת מבט סוציאליסטית, אוסטרליה היא גן עדן לעובדים. תנאי העבודה של מי שמחזיק בעבודה מוסדרת וחוקית באוסטרליה נוחים מאוד: שעות קבועות, פנסיה שמופרשת גם לעובדים זמניים, ביטוח תאונות ולפחות ארבעה שבועות חופש בשנה, כחוק. עבודה באוסטרליה משתלמת לרוב גם מבחינת שכר – שכר המינימום הוא פי שניים מהארץ, והשכר הממוצע השבועי הוא כ-700 דולר. הערים בהן מרוויחים את השכר הגבוה ביותר באוסטרליה הן, לפי סדר יורד: סידני, פרת' וקנברה, מלבורן.

עבודה באוסטרליה בהשוואה לישראל

תחומי עבודה באוסטרליה בהם ניכר ההבדל המשמעותי בשכר בהשוואה לישראל הם תחומים הקשורים לחברות בינלאומיות, בהן ההתמחות אינה משתנה כאשר העובד מחליף מיקום, אולם השכר עולה. הדבר נכון רק כשמדובר בעובדים בעלי ידע טוב בשפה האנגלית. עוד תחום עבודה משתלם באוסטרליה הוא שרברבות – אינסטלטור יכול להשתכר, נכון להיום, עד 2,000 דולר ליום עבודה. אולם, אליה וקוץ בה – עבודה חוקית באוסטרליה אפשרית רק לאחר הסדרת אשרת עבודה, אותה ניתן לקבל בדרכים שונות, בין היתר במסגרת הסכם חילופי עובדים צעירים עם אוסטרליה.

משרות נחשקות

גם אלה המחזיקים במשרות נחשקות בישראל הם בעלי סיכוי גבוה יותר למצוא עבודה באוסטרליה. משרות נחשקות הן משרות בתחומים מובילים כגון: מנהלים כלליים, מנהלי פרוייקטים, מתכנתים ומהנדסים, תחום הרפואה, מעצבים בכירים, חשבים, וכן הלאה. כל אלה יכולים לנסות להתקשר עם חברה אוסטרלית העוסקת בתחום עבודתם, ולהגיש בקשה לשלטונות ההגירה באוסטרליה, שישקללו את נתוניהם על פי שיטת הנקודות: שיטה המעניקה נקודות למועמד/ת על פי פרמטרים בעלי עדיפות גבוהה, כגון: תחום העיסוק, שנות נסיון, שנות לימוד, ידע באנגלית, המלצות ממעסיק ועוד. גם תחום השיווק והמכירות נחשב יחסית מוערך כשמדובר בעבודה באוסטרליה, וככל שהחברה המציעה את המשרה היא גדולה יותר, כך תופחת המשכורת.

מרוויחים שכר גבוה גם ללא ידע אקדמי או ניסיון

מי שאין לו עדיין נסיון תעסוקתי רב ולא למד תחום נחשק באוניברסיטה או בקורס מקצועי, יכול למצוא עבודה באוסטרליה בתחומים אחרים. מכירות פרונטליות הן תחום שמתאים להרבה ישראלים המחפשים עבודות באוסטרליה. המכירות מתבצעות בקניונים, כשמדובר במוצרי קוסמטיקה ואיפור, או מבית לבית כשמדובר בציורי שמן. תחום עבודה נוסף הפתוח לזרים חסרי נסיון שמצליחים להשיג את האישורים המתאימים הוא תחום הקטיף, המתבצע בדרך כלל בחוות ומטעים פתוחים. חלק ממקומות העבודה משלמים על פי שעה ואחרים על פי הספק. במערב אוסטרליה מדובר לא רק בקטיף של ירקות ופירות אלא גם בטיפול בשלל דיג כגון סרטנים וצדפות.

בעלי נסיון צבאי ביחידות קרביות יוכלו למצוא עבודה באוסטרליה בתחומי ביטחון ושמירה, ועל פי רוב הנסיון הצבאי יספק את הנסיון הנדרש מבחינת שלטונות ההגירה האוסטרלים על מנת להעניק ויזת עבודה מתאימה.

תנאי העבודה באוסטרליה

עבודה באוסטרליה מתבצעת על פי רוב בין הימים שני לשישי, כאשר שעות העבודה המקובלות הן בין 9 בבוקר ל-5 אחר הצהריים. העובדים בחוזה העסקה על פי שעות לרוב לא יעבדו פחות מ-37 שעות שבועיות, אלא אם הוסכם על הצדדים במפורש סך שעות נמוך יותר. כדאי לקחת בחשבון שמי שעובד באוסטרליה באופן לא חוקי וללא אישורים מתאימים חשוף יותר לניצול מצד המעביד וחוסר יכולת לתבוע את המגיע לו במידה והמעביד מתגלה כאדם לא אמין ולא ישר. עבודה בראש שקט ובביטחון מגדילה גם את התפוקה ומידת שביעות הרצון, ולכן עדיף לדאוג מראש לכל האישורים המתאימים הדרושים לצורך עבודה באוסטרליה.

       
       
 
עבודה בארה"ב  עבודה באוסטרליה  עבודה באנגליה  עבודה בפורטוגל  עבודה בספרד  עבודה בקנדה  עבודה בהולנד  עבודה בחו"ל
ביטוח לחו"ל  עבודה חוקית בחו"ל  פרסם אצלנו  קישורים  אודותינו  ויזות עבודה  לוח דרושים  טיפים  מגזין  צור קשר  עבודות בחו"ל
עבודה לבעלי אזרחות  הזמנת טיסות  פרסם אצלנו  כל הזכויות שמורות לJobSource  דרושים  מפת האתר