כתיבת קורות חיים באנגלית לעבודה בחו"ל
            
מאת: צוות אתר "JobSource"

קורות החיים משמשים כמעין כרטיס ביקור ויכולים לפתוח לכם דלתות רבות. כתיבת קורות חיים באנגלית מצריכה מכם התייחסות לפרמטרים שונים ושימת דגש על מספר נקודות, הפחות רלוונטיות לאלה המחפשים עבודה בארץ. כיצד כותבים נכון קורות חיים באנגלית לעבודה בחו"ל? הנה כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם.

  1. התאימו את קורות החיים שלכם לסוג המשרה שאותה אתם מחפשים ובה אתם מעוניינים. אם אתם צעירים אחרי הצבא ואתם מחפשים עבודה המתאימה לצעירים בחו"ל, כתבו קורות חיים קלילים וקריאים. לעומת זאת, אם אתם מבוגרים יותר ואתם מעוניינים למצוא עבודה, המצריכה ניסיון, ידע ויכולת מקצועית ברמה גבוהה, השקיעו זמן בכתיבת קורות החיים שלכם, הקפידו על רמת כתיבה גבוהה וגם שימוש במונחים טכניים הרלוונטיים למשרה.
  2. בעוד שמעבידים רבים בארץ שמים דגש רב מאד על השירות הצבאי והניסיון שהצטבר במהלכו, אין לכך חשיבות בכל הקשור לחיפוש עבודה בחו"ל. ניתן להשמיט את הסעיף העוסק בכך, ובמקומו להתייחס לתכונות האופי שלכם, הרלוונטיות למשרה שבה אתם מעוניינים. למשל, במידה ומדובר בתפקיד ניהולי המצריך עבודה רבה מול אנשים, הזכירו את הניסיון שלכם בתחום ואת יכולתכם לתקשר וליצור כימיה טובה עם האנשים שאיתם אתם עובדים ואותם אתם מנהלים. אם מדובר בעבודת מכירות בחו"ל, ציינו את התכונות הקשורות בכך, כמו רמת התקשורת הגבוהה שלכם, יכולת המכירה והמרץ הרב שלכם ועוד.
  3. הזכירו את תחום הלימודים שלכם וגם את ממוצע הציונים – אם סיימתם לימודים גבוהים או לימודים כלשהם, הזכירו אותם בקורות החיים שלכם. ציינו את שמו של המוסד הלימודי שבו למדתם, את הקורסים שבהם השתתפתם (הרלוונטיים כמובן למשרה) ואת ממוצע הציונים שלכם. במידת הצורך, הוסיפו העתק של תעודות סיום הלימודים שלכם.
  4. ערכו הגהה על קורות החיים שכתבתם – בין אם רמת האנגלית שלכם גבוהה ובין אם נמוכה או בינונית, חשוב שתעזרו בחברים קרובים או בבני משפחה שיבצעו הגהה בתום כתיבת קורות החיים. הגהה תאפשר לכם לתקן את קורות החיים במידת הצורך ולגלות תקלות או טעויות שפספסתם במהלך הכתיבה. אם אתם מתקשים, פנו למומחים בתחום שיוכלו לסייע לכם בכתיבת קורות החיים.
  5. ספרו מעט על תחומי העניין שלכם – בעוד שרבים נוטים להשמיט פרמטר זה כאן בארץ, אם אתם כותבים קורות חיים באנגלית לעבודה בחו"ל אל תפספסו את הנקודה הזו והשקיעו גם בה. פרטו בכמה משפטים על תחומי העניין שלכם (צילום? בישול? טיולים? קריאה? כתיבה אולי?) והקפידו לכתוב זאת בצורה ממוקדת ועניינית. אם יש לכם תחביב מיוחד (ספורט מוטורי, למשל), ציינו גם אותו ואת הפעילויות השונות שבהן אתם עוסקים.
  6. התייחסו לכישורי השפה שלכם – כשמחפשים משרה בחו"ל ישנה חשיבות רבה מאד לכישורי השפה. ציינו את מידת שליטתכם בשפות השונות, לרבות אנגלית, במידה ולקחתם חלק בקורסי שפות שונים, ציינו זאת, ובמידה ושהיתם זמן ממושך ביעד מסוים בחו"ל, הזכירו גם את זה. התייחסו בכל אחת מהשפות שציינתם לרמת הכתיבה, הקריאה והדיבור שלכם.
       
       
 
עבודה בארה"ב  עבודה באוסטרליה  עבודה באנגליה  עבודה בפורטוגל  עבודה בספרד  עבודה בקנדה  עבודה בהולנד  עבודה בחו"ל
ביטוח לחו"ל  עבודה חוקית בחו"ל  פרסם אצלנו  קישורים  אודותינו  ויזות עבודה  לוח דרושים  טיפים  מגזין  צור קשר  עבודות בחו"ל
עבודה לבעלי אזרחות  הזמנת טיסות  פרסם אצלנו  כל הזכויות שמורות לJobSource  דרושים  מפת האתר