ויזת J1 לארצות הברית: עבודה והתמחות בארה"ב
            

אם אתם בוגרי תואר ראשון ומחפשים עבודה בארה"ב, הכשרה או מחקר בארצות הברית במסגרת תוכנית מוכרת ורשמית הנמצאת בחסות מוסד לימודים, ובין אם במסגרת מוסד אחר ללא מטרות רווח, כדאי שתתחילו לעבוד על הנפקת ויזת חילופי מבקרים, או ויזת J1. אם אתם לא בטוחים שאתם עונים להגדרה, הרשו לנו להציג לכם את הדברים כפי שמפורסמים באתר שגרירות ארצות הברית בישראל, ולפיהם מועמדים לויזה זו הם סטודנטים שסיימו את לימודי התואר הראשון; סטודנטים לרפואה; אנשי אקדמיה שזכו למימון מאוניברסיטה בארה"ב כחברי פקולטה זמניים; מתמחים עסקיים מסוימים; או מדריכים במחנות קיץ בארה"ב.

מה מאפשרת ויזת J1?

אם תתקבל בקשתכם לויזה, תוכלו להיכנס לתחומי ארה"ב עד 30 יום לפני תאריך תחילת התוכנית אשר לשמה אתם נוסעים. במידה והנכם סטודנטים החוזרים להמשך לימודים או השתתפות בתוכנית, מגבלה זו אינו חלה עליכם. במרבית המקרים יש חפיפה בין פרק הזמן המותר בויזה לבין התוכנית, ולאחר סיומה של ההכשרה תוכלו להישאר עד 30 יום נוספים בארה"ב, ולהאריך את שהותכם במקרה הצורך באמצעות פניה לשירותי ההגירה.

הוצאת ויזת J1 לצורך עבודה בארה"ב

השלב הראשון בדרך לקבלת ויזה מסוג j1 לצורך עבודה בארה"ב, זהה לתהליך הוצאת ויזה רגילה. כלומר, מילוי טפסי הבקשה האלקטרוניים (DS160), תשלום אגרה לויזה וקביעת תור לראיון בשגרירות. לאחר שקבעתם תור לראיון עליכם להכין את המסמכים המיוחדים הדרושים לויזה מסוג זה, כמו טופס 2019-DS, המהווה אישור זכאות מטעם הגורם המממן את נסיעתכם לכך שאתם עומדים בתנאים של ויזת חילופי המבקרים. כמו כן, בנוסף לתשלום אגרת הויזה הרגילה, יש לשלם את אגרת המידע לחילופי סטודנטים (SEVIS).

לאחר שיהיו בידיכם כל המסמכים הנדרשים תידרשו להגיע לראיון שנקבע בשגרירות עם נציג הקונסוליה, ותתבקשו להוכיח בפניו שאין לכם כוונה להגר לארה"ב, אלא רק לשהות בה במשך תקופת הזמן שהוגדרה לפי התוכנית אליה אתם נוסעים.

מסמכים חשובים

לאחר הגשת הבקשה הראשונית להוצאת ויזת עבודה חוקית בארה"ב מסוג J1, מתחיל המירוץ לאיסוף המסמכים הרלוונטיים לבקשת ויזת חילופי המבקרים. בין המסמכים שתצטרכו להכין יהיו כאלו שיעידו שאין לכם כוונה להגר לתחומי ארה"ב. איזה מסמכים למשל? חוזה השכרת דירה או מכתב מהמעסיק הקבוע שלכם, שמבהיר שבתום העבודה הזמנית אתם חוזרים לעבוד אצלו.

בראיון בשגרירות יעברו אתכם על כל הטפסים שמילאתם, ישאלו שאלות, ואם הכל יתנהל כשורה, אין סיבה שלא תוכלו לנסוע ללמוד, להתמחות, לעבוד ולהתפתח בארה"ב, ולחזור לישראל חכמים יותר ומלאי חוויות.

למידע נוסף על תוכניות עבודה חוקית בחו"ל

לשירות הוצאת ויזה לחו"ל מלא את פרטיך בטופס מטה :

      
   
   
 
עבודה בארה"ב  עבודה באוסטרליה  עבודה באנגליה  עבודה בפורטוגל  עבודה בספרד  עבודה בקנדה  עבודה בהולנד  עבודה בחו"ל
ביטוח לחו"ל  עבודה חוקית בחו"ל  פרסם אצלנו  קישורים  אודותינו  ויזות עבודה  לוח דרושים  טיפים  מגזין  צור קשר  עבודות בחו"ל
עבודה לבעלי אזרחות  הזמנת טיסות  פרסם אצלנו  כל הזכויות שמורות לJobSource  דרושים  מפת האתר